Ulcer Remedy musli dla koni z wrzodami

Musli dla koni z wrzodami – Ulcer Remedy to innowacja marki Equ w szerokiej gamie pasz dla koni. Mieszanka ta charakteryzuje się niską zawartością cukrów prostych (5,92%) oraz skrobi (19,82%) i powstała na bazie najnowszych osiągnięć w dziedzinie żywienia koni. Ulcer Remedy jest rezultatem naszych coraz bogatszych doświadczeń z końmi zmagającymi się z problemami przewodu pokarmowego.

Musli to charakteryzuje się zredukowaną zawartością białka oraz dodatkiem wysokiej jakości melasy z trzciny cukrowej. Mieszanka zawiera umiarkowaną zawartości jęczmienia i mikronizowanej kukurydzy, która dzięki specjalistycznemu procesowi obróbki termicznej zawiera zdecydowanie mniej skrobi, a organizm konia jest w stanie łatwiej ją przetrawić. Niewielka ilość miazgi jabłkowej czyni musli smacznym i lubianym przez konie, które wcześniej odmawiały przyjmowania pokarmu z powodu dolegliwości żołądkowych. Pasza zawiera również surowe włókna z traw i słomy pszennej, dzięki czemu chroni i wspiera procesy trawienne.

Wysyłka w ciągu 48 godzinDostawa na czas

89,00  / 20kg

Brak w magazynie

Opis

Ulcer Remedy to musli zawierające dodatek bentonitu. Ten ilasty minerał, odkładając się w błonie śluzowej przewodu pokarmowego, działa jak tarcza ochronna zatrzymując wszystkie zanieczyszczenia, łącznie z toksynami grzybów (aflatoksynami), a także chroni miejsca podrażnione lub zmienione zapalnie w obrębie układu trawiennego. W celu wzmocnienia tego efektu powstała kompozycja z bentonitu i organicznej wapiennej maczki z wodorostów morskich.W połączeniu z  ostropestem plamistym, bentonit ma za zadanie oczyszczać i pobudzać organizm. Wodorowęglan sodu przeciwdziała uszkadzającemu błonę śluzową przekwaszeniu, mogącemu skutkować owrzodzeniem żołądka. Udoskonalenie receptury nastąpiło przez dodanie w formie probiotyku żywych kultur bakterii drożdżowych. Zapewniają one prawidłową pracę mikroflory bakteryjnej w jelicie ślepym oraz ograniczają ryzyko jej negatywnych zmian będących efektem stosowania diety bogatej w skrobię) oraz utrzymują naturalną wartość pH , konieczną w prawidłowym procesie trawienia.

Masa netto 20 kg
Pasze należy przechowywać w suchym i ciemnym miejscu w temperaturze otoczenia.
Dane producenta/podmiotu odpowiedzialnego za etykietowanie, numer referencyjny partii oraz minimalny okres przechowywania- patrz nadruk na etykiecie producenta.

Skład:

Otręby pszenne, płatki kukurydziane, mączka z traw, otręby owsiane, płatki jęczmienne, miazga jabłkowa, mielona słoma pszenna( oczyszczona i poddana obróbce cieplnej) , wapienna mączka z wodorostów morskich, śruta poekstrakcyjna z nasion słonecznika, siemię lniane( poddane obróbce cieplnej), melasa z trzciny cukrowej, kukurydza spęczniona, węglan wapnia, olej z ostropestu, drożdże piwne, olej rzepakowy

Skład analityczny:
Białko surowe 10,6%
Tłuszcz surowy 6,4%
Magnez 0,2%
Włókno surowe 13,5%
Wapń 1,0%
Sód 0,4%
Popiół surowy 8,8%
Fosfor 0,5%

 

Dodatki na kg:
Witamina A (3a672a) 18,000 I.E
Witamina D3 (3a671) 2,000 I.E
Witamina E (3a700) 125 mg
Miedź jako siarczan miedzi, pięciowodny (3b405) 30 mg
Kobalt jako węglan kobaltu, granulat (3b304) 0,5 mg
Żelazo jako siarczan żelaza, jednowodny (3b103) 100 mg
Mangan jako tlenek manganu (3b502) 1 mg
Cynk jako tlenek cynku (3b603) 60 mg
Selen jako selenian sodu (E8) 120 mg

 

Podawać kilka razy dziennie w małych ilościach 200 g do 500 g max na porcję.

Duże konie 1,0 kg do 1,5 kg dziennie.
Kuce i małe konie 500 g do 1 kg dziennie.

Należy pamiętać o dostarczaniu świeżej wody do picia.

Informacje dodatkowe

Waga 20 kg
Waga produktu

25 kg, 8 kg

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.