Sieczka z Tymotki

Sku: 1422

Sieczka z Tymotki

Sieczka bez zbóż i bez melasy, dzięki zawartości olejów poprawia stan kopyt i sierści, zapobiega alergiom skórnym oraz poprawia procesy trawienne.

Tymotka jest jedną z najbardziej wartościowych traw, cechuje ją duże zawartości cynku i manganu, które są mikroelementami wchodzącymi w skład wielu enzymów odpowiedzialnych za właściwą gospodarkę węglowodanów, a także wpływającymi na jakość wytworów skóry.

Wysyłka w ciągu 48 godzinDostawa na czas

119,00  / 15.0kg

Brak w magazynie

Opis

Sieczka z tymotki stanowi bardzo wartościowe źródło niezbędnych witamin i jednocześnie charakteryzuje się niską zawartością węglowodanów, dzięki czemu nie obciąża metabolizmu konia. Zalecana dla koni i kucy z ochwatem lub narażonych na ochwat (działanie zapobiegawcze), koni wrzodowych, koni z zespołem Cushinga, koni z PSSM i koni z insulinoopornością a także przy problemach z wątroba.

Dodatek chleba świętojańskiego sprzyja utrzymywaniu się prawidłowych kultur bakterii w jelitach, zapobiegając powstawaniu infekcji żołądkowych. Składnik ten, jako jeden z niewielu produktów naturalnych, posiada zdolność zwalczania groźnych bakterii przewodu pokarmowego, m.in. dzięki zawartości tanin – wtórnych substancji roślinnych. Ma to znaczenie również dla koni zmagających się z zaburzeniami trawienia , a także tych u których doszło do zaburzeń we mikroflorze bakteryjnej przewodu pokarmowego z powodu nadmiernej podaży skrobi w diecie. Chleb świętojański łagodzi różne problemy żołądkowo-jelitowe, takie jak biegunki, wodniste biegunki, wzdęcia i inne. Wpływa on również pozytywnie na gospodarkę wodna u konia i wspomaga wydalanie toksyn przez nerki.

Dzięki dodatkowi lucerny i płatków grochu konie otrzymują wysokowartościowe białka i węglowodany stanowiące źródło wolno uwalnianej energii. Pektyna z marchwi zapewnia ochronę układu trawiennego, a surowe włókno z lucerny reguluje procesy trawienne, jednocześnie działając jak bufor w obrębie końskiego żołądka. Zawarty w sieczce kokos jest wyjątkowy – ponieważ jest jedynym na świecie naturalnym składnikiem, który nie zawiera GMO, ma niska zawartość cukru i skrobi oraz stanowi źródło wolno uwalnianej energii.

Sieczka może być stosowana jako dodatek do paszy treściwej, może być również stosowana zamiast paszy treściwej.

Skład:

Wytłoki z jabłek, siano tymotka łąkowa, lucerna (oczyszczona), olej lniany,  minerały dla koni, nasiona słonecznika, słoma jęczmienna (odpylona), słoma żytnia (odpylona), olej rzepakowy, chleb świętojański, płatki grochu, marchew suszona, buraki, starty kokos

Skład analityczny
Białko surowe 8,90%
Tłuszcz surowy 12,40%
Włókno surowe 18,00%

 

Dodatki na kg:
Witamina A jako preparat witaminy A (3a672a) 20,000I.E.
Witamina D jak witamina D3 (E 671) 2000I.E.
Witamina E (3a700) 250 mg
Miedzź jak miedź (II), siarczan pentahydrat (E4) 21 mg
Powlekane granulki kobaltu jako węglan kobaltu (3b304) 0,30 mg
Żelazo jako żelazo (II) monohydratu siarczanu (£ 1) 75 mg
Jod jodek wapnia, bezwodny (E2) 0,50 mg
Mangan jak mangan (II) tlenku (E5) 80 mg
Cynk jako tlenek cynku (3b603) 120 mg
Selen jako selenian sodu (E 8) 0,40 mg

Dawkowanie:

Konie sportowe 1,5 kg dziennie
Konie rekreacyjne  300-500g  dziennie
Kuce i małe konie 200 g dziennie

Informacje dodatkowe

Waga 15.0 kg

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.