Niepokalanek pieprzowy

Sku: 1433

Naturalne wspomaganie układu hormonalnego.

Niepokalanek działa uspokajająco i wyrównuje nastrój. Tradycyjnie jest podawany przy nadpobudliwości i zaburzeniach cyklu płciowego u klaczy. Na ogierowate wałachy i klacze działa on również łagodząco. Stosowany u koni z zespołem Cushinga lub z innymi zaburzeniami hormonalnymi, ponieważ niepokalanek pieprzowy działa harmonizująco na zachwianą równowagę hormonalną oraz zaburzenia przemiany materii spowodowane hormonami.

Wysyłka w ciągu 48 godzinDostawa na czas

59,00  / 1.0kg

Brak w magazynie

Opis

Niepokalanek wykazuje działanie uspakajające i łagodzące wahania nastroju. Tradycyjnie podawany był w przypadkach nadpobudliwości i rui permanentnej. Działa również na ogierowate wałachy czy klacze. Niepokalanek dla klaczy z problemami z rują Wiele klaczy ma problemy nie tylko w trakcie rui, ale także w czasie pomiędzy rujami. Klacze te wykazują zmiany w zachowaniu, stają się kapryśne, spięte i trudne w pracy czy obejściu. Niepokalanek poprawia samopoczucie i zachowanie klaczy poprzez regulację zaburzeń cyklu.

Niepokalanek dla ogierów ze skłonnością do dominacji i ogierowatych wałachów

Również u ogierów i wałachów mogą czasem występować zaburzenia hormonalne. Wiele ogierów przejawia skrajnie dominacyjne lub impulsywne zachowania. Takie ogiery stają się trudne, a nawet niebezpieczne w obejściu. Niepokalanek może ułatwić życie tym zwierzętom oraz ludziom w ich otoczeniu. Jak przekonali się już średniowieczni mnisi, mały owoc niepokalanka hamuje popęd płciowy, wpływając na zachowanie. Dotyczy to również ogierowatych wałachów.

Niepokalanek dla koni z zespołem Cushinga (ECS).

U koni cierpiące na ten zespół produkcja hormonów jest chronicznie zaburzona przez rozrost nowotworowy przysadki mózgowej. Produkowana jest zbyt mała ilość dopaminy, rośnie zaś poziom adrenokortykotropiny (ACTH), a co za tym idzie, kortyzolu. Dzięki wyrównującemu gospodarkę hormonalną działaniu niepokalanka łagodzone są też poszczególne objawy syndromu metabolicznego. Niepokalanek zawiera olejek eteryczny i tak zwane irydoidy: agnuzyd i aukubina. Poza tym jest bogaty w flawonoidy, substancje goryczkowe oraz tłuszcze.

Takie składniki jak olejki eteryczne i garbniki mają działanie przeciwbakteryjne i przeciwdrobnoustrojowe. Zwalczają bakterie chorobotwórcze, powstrzymując wzrost i namnażanie się ich komórek, a także utrutniają im przenikanie do organizmu. Przede wszystkim olejki eteryczne i flawonoidy działają łagodząco i wyrównująco przy huśtawce hormonalnej, mają jednocześnie działanie przeciwzapalne i poprawiające ukrwienie. Niepokalanek można stosować również u psów w dawce 0,5 do 5 g zależnie od wielkości. Nie należy go stosować w przypadku ciąży u klaczy, kiedy to nie jest wskazane oddziaływanie na układ hormonalny, mogące zaszkodzić nienarodzonemu źrebięciu.

Żywienie koni z zespołem cushinga

Skład:

100 % niepokalanek pieprzowy

Dawkowanie:

10-20 g dziennie

Opakowanie 1 kg

Informacje dodatkowe

Waga 1.0 kg

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.