Mesz chia

Sku: 1449

Mesz dla koni z nasionami chia (szałwii hiszpańskiej), płatkami grochowymi, suszoną marchewka i burakami ćwikłowymi, na bazie otrąb pszennych.

Czas przygotowania – 10 minut

Nasiona chia (szalwii hiszpańskiej ) posiadają wyjątkowe wartości odżywcze i prozdrowotne. Ich działanie szeroko wykorzystywali meksykańscy Aztecy- i właśnie z terenów przez nich zamieszkiwanych nasiona chia trafiły do Europy. Nasiona szałwii hiszpańskiej cechują się bogatą zawartością wapnia oraz fosforu, co pozytywnie wpływa na budowę i regenerację tkanki kostnej u koni w trakcie leczenia farmakologicznego bądź źrebaków, odsadków i młodych koni w okresie wzrostu.

Wysyłka w ciągu 48 godzinDostawa na czas

95,50  / 15kg

Brak w magazynie

Opis

Bogactwo kwasów omega 3 oraz wysokiej jakości białko wpływają na łatwiejszą odbudowę masy ciała u koni wrzodowych, koni po przebytym leczeniu farmakologicznym, pobycie w klinikach, lub u koni sportowych poddawanych intensywnemu treningowi.

Wysoka zawartość włókna wspiera trawienie oraz wspomaga prace serca poprzez zredukowanie zbędnych kwasów tłuszczowych w krwioobiegu. Jednocześnie nasiona chia posiadają wysoki poziom antyoksydantów, co wspomaga w regeneracji komórek poddawanych stresowi oksydacyjnemu.

Mesz zawiera wysokowartościowe i szczególnie cenne składniki do oczyszczania i odbudowy jelit, poprawiania przyswajania pokarmu lub wspomagania po przebytej kolce. Buraki ćwikłowe, płatki grochowe i witamina C przyczyniają się do prawidłowej przemiany materii w czasie zimnych i mokrych pór roku. Zawarty olej z ostropestu plamistego aktywuje jednocześnie przemianę materii i pomaga w oczyszczaniu organizmu. Działa on również wspierająco na wątrobę, co może okazywać się pomocne przy koniach poddawanych leczeniu farmakologicznemu.

Otręby pszenne, przetworzone siemię lniane, wysokowartościowy olej z ostropestu plamistego, zapewniają profilaktykę dolegliwości układu trawiennego, oczyszczają jelita i łagodzą skutki przebytej kolki. Dodatek inuliny wspomaga i reguluje trawienie jako środek balastowy.

Specjalnie skomponowanych mesz lubiany jest przez najbardziej wybredne konie m.in. dzięki zawartości wytłoków jabłkowych. Zawarta w nim hydrotermicznie dmuchana kukurydza skraca czas parzenia do 10 minut (przy użyciu ciepłej wody). Mesz powinien zastępować zwykłą porcję pożywienia raz, a w zimnej porze roku dwa razy w tygodniu. Dzięki dodatkowi drożdży piwnych mesz uzupełnia i reguluje pracę mikroflory jelitowej. Powstaje jednolita papka, która oczyszcza jelita  – po odrobaczaniu farmakologicznym jaki i przy stałym stosowaniu (raz – dwa razy w tygodniu) profilaktycznie odpiaszcza . Pasza może być podawana źrebiętom od 2 miesiąca życia.

Skład:

Otręby pszenne, siemię lniane (poddane obróbce cieplnej), płatki kukurydziane, miazga jabłkowa, płatki grochu, spęczniona kukurydza, drożdże piwne, melasa z trzciny cukrowej, burak ekstrudowany, olej z ostropestu, suszona marchew, węglan wapnia, olej rzepakowy, nasiona szałwii hiszpańskiej (chia), chlorek sodu.

Skład analityczny:
Białko surowe 11,80%
Włókno surowe 9,00%
Sód 0,70%
Popiół surowy 9,50%
Wapń 0,90%
Magnez 0,25%
Tłuszcz surowy 9,50%
Fosfor 0,80%

Dodatki na kg:

Dodatki dietetyczne:
Witamina A (3a672a) 14,400 I.E.
Witamina D3 (3a671) 1,600 I.E.
Witamina E (3a700) 100 mg
Miedź jako siarczan miedzi pięciowodny (3b405) 24.00 mg
Żelazo jako siarczan żelaza, jednowodny (3b103) 80 mg
Jod jako jodan wapnia bezwodny (3b202) 0.80 mg
Kobalt jako węglan kobaltu, granulat (3b304) 0,40 mg
Mangan jako tlenek manganu (3b502) 48 mg
Cynk  jako tlenek cynku (3b603) 96,00 mg
Selen jako selenin sodu (3b801) 0,48 mg

Dodatki technologiczne: Propionian amonu, Kwas propionowy

Dawkowanie:

Mesz chia ma wysoką zawartość błonnika i niską zawartość skrobi, dzięki czemu jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów koni, w tym koni rekreacyjnych i sportowych. Mesz chia może być stosowany jako ciepły posiłek, pomocny podczas podawania niechętnie zjadanych leków i suplementów.

Przed podaniem Mesz chia należy zalać ciepłą wodą w proporcji 1:3, poczekać 10 minut i podać.

Duże konie: 0,5 kg- 1 kg dziennie

Małe konie i kuce: 0,3 kg – 0,6 kg dziennie

Informacje dodatkowe

Waga 15 kg

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.