Lucerna dla koni

Oceniony 5.00 na 5 na podstawie 1 oceny klienta
(1 opinia klienta)

Lucerna dla koni z najlepszych terenów uprawnych Danii, hodowana i uszlachetniana specjalnie dla koni. Niskobiałkowa (białko surowe na poziomie 9-10%). Nie zawiera morfiny.

Wysyłka w ciągu 48 godzinDostawa na czas

69,00  / 10kg

Brak w magazynie

Opis

Cechuje ją szereg zalet:

– Wysoka zawartość błonnika w naturalny sposób reguluje trawienie, zmniejszając zagrożenie kolką czy biegunką wodnistą.
– Źródło wartościowego białka, które zapewnia przyrost masy ciała i rozbudowę tkanki mięśniowej bez obciążania przemiany materii nawet koniom negatywnie reagującym na tradycyjnie stosowany owies. W dodatku stosujemy gatunek uprawiany i wyhodowany specjalnie dla koni. Zawartość białka jest w nim niższa niż w „zwykłej” lucernie, przeznaczonej dla krów, mogącej zawierać do 17% białka. To za dużo dla koni.
– Źródło wartościowego białka, które zapewnia przyrost masy ciała i rozbudowę tkanki mięśniowej bez obciążania przemiany materii nawet koniom negatywnie reagującym na tradycyjnie stosowany owies.
– Zawarte źdźbła pomagają zoptymalizować tempo pobierania pokarmu.
– Naturalnie zawarty wapń, w ilości trzykrotnie wyższej niż w sianie z traw, jest świetnie przyswajalny. Sprzyja zdrowiu kośćca, zębów i tkanki łącznej. Tutaj również pokazuje się zaleta naszej specjalnej lucerny. „Zwykła” lucerna zawiera kwas oksolinowy, będący antagonistą wapnia, hamującym jego przyjmowanie. W przypadku naszej lucerny został skutecznie usunięty na drodze hodowli.
– Lucerna uprawiana nieodpowiednio może zawierać morfinę, która mimo naturalnego pochodzenia może być uznana za doping. W przypadku naszej lucerny  również ten problem został skutecznie usunięty na drodze hodowli.

W ten właśnie sposób nasza lucerna jest pewnym i zdrowym wysoko-błonnikowym dodatkiem wywierającym pozytywny wpływ na trawienie, mięśnie i wysiłek sportowy.

Skład: Lucerna dla koni
Duńska lucerna 100%

Informacje dodatkowe

Waga 10 kg
Waga produktu

25 kg, 8 kg

1 opinia dla Lucerna dla koni

  1. Oceniono 5 na 5

    Karolina Fedyczkowska (zweryfikowany)

    Odkąd walczyliśmy lucerne do diety konia pozbylismy sie raz na zawsze epizodow kolki. Rewelacyjnie wspomaga procesy trawienne.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.